Makijaż permanentny,  Makijaż permanentny Warszawa

Makijaż permanentny Warszawa – zacznijmy od ust

makijaż permanentny ust w WarszawieWiemy już, czym dokładnie jest makijaż permanentny. Jakie wiążą się z nim zabiegi, przygotowania i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Odkąd medycyna estetyczna poszerzyła swoja ofertę o tę dziedzinę, krążą wokół makijażu permanentnego różne mity, które starałam się obalić w poprzednich artykułach. Nie boli tak bardzo, jak większość z nas się obawia. Jeśli wybierzemy naprawdę dobry salon kosmetyczny w Warszawie, to nie otrzymamy efektu sztuczności „malowanej lali”. A podstawą makijażu trwałego jest to, że w każdej sytuacji wyglądamy na piękne, zadbane kobiety.


 
Na pewno wiele z Was zastanawiało się po przeczytaniu tych artykułów, co chciałybyśmy w sobie zmienić i co udoskonalić za pomocą technik trwałego makijażu. Fajnie byłoby mieć permanentnie piękne usta o idealnym konturze, które nie rozpłyną się, a ich kontur nie będzie wymagał ciągłych poprawek. Na czym polega makijaż permanentny ust? Otóż polega on na wprowadzeniu barwnika w głąb naskórka (do około 3-4 warstwy) przy pomocy szczególnej igły wibrującej.

W ten sposób możemy nadać naszym ustom piękny i trwały kontur lub sprawić, że nasze wargi będą miały bardziej intensywną barwę. Oczywiście, tak jak pisałam wcześniej kolor, który otrzymamy zaraz po zabiegu będzie stopniowo zanikał. Spowodowane jest to naturalnym procesem złuszczania się naskórka. Jednak będziemy cieszyły się nową barwą naszych warg przez około 2 do 5 lat.

Warto pomyśleć o trwałym kolorze dla naszych ust, gdyż one najbardziej wymagają naszego nieustannego poprawiania makijażu. Czy to po saunie, basenie, po przebudzeniu, a szczególnie po jedzeniu. Pamiętajmy, że po zabiegu kontur naszych ust powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie, to znaczy nie powinien się sztucznie odznaczać. Wybierzmy więc odcień najbardziej zbliżony do koloru naszych ust. Cały zabieg, a także jego przygotowanie i dobór odpowiednich kolorów powinien być wykonany przez osobę z uprawnieniami lingeristki. Wybierzmy zatem tylko zaufany i sprawdzony salon kosmetyczny. Najważniejsza jest zasada naturalności, jaką ma stwarzać makijaż permanentny, podkreślając naszą urodę, a nie malując ją.

 
Jak wygląda zabieg?

 
Najpierw dobieramy odpowiedni barwnik oraz ustalamy z pracownikiem salonu kształt ust, jakiego oczekujemy. Następnie nasze usta pokrywane są kremem znieczulającym. Potem za pomocą specjalnej igły barwnik wprowadzany jest do warstw naskórka.
Jeśli chodzi o postępowanie przed i po zabiegu, to powinniśmy w obu przypadkach przyjmować lek przeciw wirusowi opryszczki. Po zabiegu niezwykle ważne jest intensywne nawilżanie ust, ponieważ naskórek będzie ulegał w tym czasie złuszczaniu. Będzie to trwało przez około 2 tygodnie. Oczywiście również w tym czasie nie powinniśmy intensywnie się opalać na słońcu i w solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *